להתייעצות התקשרו:
052-9977708

ניקוי ארובות EcoClean

אקו קלין מבצעת עבור לקוחותיה ניקוי ארובות.

תפקיד הארובה לנדף את העשן והריחות.

ניקוי ארובה הוא שלב חשוב מאוד אשר מנוקה באמצעות כלים מיוחדים לכך ובכך אנו מונעים את הידלקות האש בתעלות ובכך שומרים על הנכס של הלקוח.

ניקוי ארובה מנוקה בתדירות על פי התקן Nfpa96 ות.י. 1001/6 התקן דורש טיפול אחת לחודש/ 3 חודשים / 6 חודשים עפ"י רמת השימוש בארובה.

ולמה?! משום שלא כל בעל עסק למזון מבשל בכמות של מטבחים תעשייתיים או אולמות אירועים, הכול תלוי במינון הפעולות והשימוש בארובות לצורך נידוף העשן.

מטבחים אסייתיים הינם מטבחים בעלי אוכל מבוקש והרבה מאתנו אוהבים לסעוד שם. בתוך המטבחים הללו הלהבות שורקות מעבר למחבתות, הווקים והסירים.

על כן ניקוי ארובות במסעדות אסייתיות בהם מקפיצים שם מוקפצים עם לא מעט שמן זקוקות באופן תכוף יותר לבצע ניקוי ארובות ומנדפים.

כיום מחויבים כל בעלי העסקים בין אם קטנים או גדולים לבצע ניקוי ארובות ,כמו: מסעדות, בתי מלון, בתי קפה, חדרי אוכל בבתי אבות, חדרי אוכל בקיבוצים ובכול מקום בו יש חדר אוכל ציבורי . 

במטבחים תעשייתיים מותקנים לא מעט ארובות לנידוף עשן וריחות הבישול, בתוך כך הסכנה אורבת בתוך הארובה ובקצה שלה בהעדר ניקוי ארובות על ידי בעלי מקצוע.

על מנת להבין מהי חשיבות של ניקוי ארובות –נדמה אגזוז לארובה, בכול רכב יש את צינור האגזוז הוא מעין ארובות שהדלק נשרף במהלך הנסיעה הוא פולט את גזי הדלק והעשן אל האגזוז וכך יוצא החוצה ומאפשר לנו לנסוע בבטיחות ובחופשיות. מה קורה כשהאגזוז סתום ?! הוא יעלה פיח ועשן רב ויזהם כפליים את הסביבה ובתוך כך, עלול לגרום לנזקים חמורים לרכב ואף לנוהגים בו. המצב זהה בארובות עשן לצורך בישול או חימום בתים ומקומות. כאשר אנו נמנעים מהצורך של ניקוי ארובות הן נסתמות , המעברים הופכים להיות צרים והעשן אף יכול ליצור סינרגיה מסוכנת שתגרום לנזקים ואסונות .כשם שאנחנו דואגים להחליף, לנקות ולתקן אגזוז מעשן ברכב – כך אנו צריכים לנהוג עם ארובות הבישול והחימום, לבצע ניקוי ארובות או ניקוי מנדפים יסודי על ידי מקצוענים ולגרום לסביבה נוחה לעבודה והחשוב מכול לסביבה בטוחה.

ניקוי ארובות גם כצורך הגייני

אחרי שפרשנו את משנתם של ניקוי ארובות בסוגית הבטיחות , נגדיר בין היתר כמה חשובה היגיינה בסביבה מבשלת ואופפת ריחות מטבח.

המטבח הנו מקור לאגירת חיידקים בגלל השימוש במזונות שונים שבמהרה צוברים חיידקים, גם אם אנחנו נפשיר בשר קפוא בתוך קערה המונחת על משטח השיש במטבח בין אם הוא תעשייתי או ביתי – על ידי מיקרוסקופ תוכלו לגלות כי לא מעט חיידקים רובצים עליו בגלל שינוי הטמפרטורה. בתוך כך , אנו צולים את הבשר הזה , מטגנים, או מבשלים אותו, החיידקים עוברים דרך ארובת העשן המותקנת ברוב המטבחים ונשמרים שם לאורך זמן. חלק מהחיידקים מתים וחלק בעלי עמידות במגע של שומן אשר נצבר במעטה המנדף או הארובה. כאשר אתם דואגים לבצע ניקוי ארובות אתם בעצם גם

מונעים סכנת דליקה וגם דואגים להיגיינה סביבתית .

השאירו את הפרטים הבאים

ונחזור אליכם בהקדם


052-9977708 אפשר לסגור, תודה
קידום אתר קידום אתר