להתייעצות התקשרו:
052-9977708

תקן 1001

תקן 1001 הוא תקן המרכז את כל דרישות וכללי הבטיחות הנחוצים בעת שריפה כדי לשמור ולהגן על ביטחון חיי האדם, הרכוש והמבנה. התקן דן בתקלות אפשרויות המעמידות בסכנת שריפה בתי עסק, ובפתרונות יישום לצורך מניעה. חלק מהתקן מתרכז בחשיבותה של בניית מערכת הנידוף ותחזוקתה התקינה בהתאם. אם אתם זקוקים לשירותי ניקיון ותחזוקה של מערכת הנידוף, תוכלו לפנות לחברת אקו קלין, מומחית לניקיון ארובות ומנדפים בהתאם לתווי התקן המחמירים ביותר.

 

תקן 1001 – דגשים בהקשר למערכת הנידוף

אכיפתם של תקני הבטיחות מפני שריפה היא מחמירה וקפדנית, בייחוד מאז תקרית השריפה בדיזינגוף סנטר. השריפה התרחשה בעקבות מערכת נידוף לא מתוחזקת ואי קיומם של מערכות כיבוי אש אוטומטיות. מאז, הלקחים נלמדו ומיושמים כראוי.

דברים שחשוב לדעת:

  • התקן הישראלי, תקן 1001, מתבסס על התקן האמריקאי תוך התאמה למטבחים הישראליים.
  • מהו הקשר בין מערכת הנידוף לשריפה? מערכת הנידוף קולטת ופולטת החוצה עשן, אדי מזון ושומנים. הצטברויות שומן במנדף עשויות להיות בעייתיות במיוחד בהתחשב בכך שמטבחים תעשייתיים משתמשים באש גבוהה ומסוכנת. שומן הוא דליק ביותר, לכן המפגש בין אש לשומן במטבח הוא מסוכן מאוד.
  • חשיבות תחזוקת מערכת הנידוף – שומן נאגר ומצטבר במערכת באופן הדרגתי ועשוי להתחיל לטפטף. כפי שציינו, טפטופי שומן במטבח הם מסוכנים מאוד. מלבד זאת, ניקוי תקופתי תורם לסביבה עבודה נקייה, לתפקוד סדיר ותקין של המנדף ולרמת היגיינה ובריאות מיטבית.
  • בחירה בחברת ניקיון מקצועית שעומדת בתקני הבטיחות המחמירים – חשוב לבחור בחברה שתספק שירותי ניקיון איכותיים ומקצועיים, כדי שיתחזקו באופן תקין את המנדף ויבטיחו את בטיחותם של כל השוהים בעסק.

 

תקן 1001

 

מה עושים במצב של התקלחות אש?

במקרה כזה, חשוב להפסיק את אספקת החמצן לאש. ראשית, מה לא עושים? כאמור, רוב אירועי ההתקלחות במטבח קורים בעקבות התלקחויות של שריפת שומנים, לכן אסור לשפוך מים על האש ואסור להזיז את הכלי הבוער אל עבר עמדת שטיפה. מה כן עושים? במקרה של התלקחות, חשוב להשתמש במטף נגיש ולנתק את הגז והזרם החשמלי. מומלץ בחום לתרגל עם העובדים הדרכות בהקשר לתהליך כיבוי אש ושימוש תקין במטף.

 

 

 

השאירו את הפרטים הבאים

ונחזור אליכם בהקדם


    052-9977708 אפשר לסגור, תודה
    קידום אתר קידום אתר